Intel Core i5-6600K BX80662I56600K

• cena : výkon
    • spotreba
    • pretaktovateľnosť
    • možno cena vs AMD?

Nikdy som nepoužíval Intel, tie ceny sú imho prehnane vysoké, ale tento jeden model som skúsil. Zatiaľ neľutujem.
    Aj keď ma kus škrie, že za takú cenu by som mohol mať 8 jadro od AMD, ale dnes toľko jadier ešte aj tak nemá také využitie, tak budiž :)

• , zakúpené v SM-SERVIS

Pätice
socket 1151
Frekvencia jadra
3.9 GHz

Najnovší 4-jádrový procesor 6.generácie s označením Skylake prináša podporu pamätí DDR4, grafiku HD Graphics 530 podporujúcu DirectX 12 a nový chipset Z170 Express.

Ak potrebujete vysoký výkon pre náročnu prácu, alebo chcete hrať najnáročnejšie hry, tento procesor je pre Vás ideálnym riešením.

Vďaka 14nm výrobnej technológií, dosiahnete skvelí pomer spotreby a výkonu.

Pomocou Turbo Boost 2.0 môžete zvýšiť frekvencie až na 3,90GHz a tak ešte viac zrýchliť procesor.

Tento model má otvorený násobič pre jednoduché pretaktovanie.

• CPU: INTEL Core i5-6600K
  • Frekvencia: 3.50 GHz (max 3.90 GHz)
  • Počet jadier: 4
  • Výrobná technológia: 14 nm
  • Inštrukčná sada: 64 bit
  • TDP: 91 W
  • Typy pamätí: 1600 DDR3L / 2133 DDR4
  • Počet pamäťových kanálov: 2 (max. 32GB)
  • Grafický adaptér: Intel HD Intel® HD Graphics 530
  • Základná frekvencia grafiky: 350
  • Spôsob balenia: box
  • Funkcie: MMX Instructions Set, Streaming SIMD Extensions, Streaming SIMD Extensions 2, Streaming SIMD Extensions 3, Supplemental SSE3, Streaming SIMD Extensions 4, Streaming SIMD Extensions 4.1, Streaming SIMD Extensions 4.2, Advanced Encryption Standard instructions, Advanced Vector Extensions, Advanced Vector Extensions 2.0, Bit Manipulation instructions, Bit Manipulation instructions 1, Bit Manipulation instructions 2, 16-bit Floating-Point conversion instructions, 3-operand Fused Multiply-Add instructions, Extended Memory 64 Technology, Execute Disable Bit, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Virtualization Technology,

• cena : výkon

• Extremne jednoducho pretaktovatelny

Tento konkretny kus OC 4.5GHz pri 1.22V L5

• , zakúpené v Gigastore

• Pomer cena/výkon

Dobrý procesor za dobrý peniaz

• - spotreba
    • - pretaktovanie
    • - Skylake jadro
    • nie 100% pasta pod IHS

Veľmi dobrý procesor pre ľudí čo nechcú investovať do I7. Skylake ponúka nižšiu spotrebu a veľký rozsah pretaktovania. Ak chcete dosiahnuť vysoké frekvencie odporúčam dať vymeniť pastu medzi čipom a IHS. U mňa beží s prehľadom na 4,5GHz na napätí 1,255V s vodným chladením na max 48 stupňov.

• Výkon

Neoplatí sa.

• 14nm a je na nič...
    • Výkon tam až tak nenarástol...

Intel nejako šlapol vedľa.

• vykon

...

• Nevidím veľký rozdiel medzi starým a týmto.

Nevidím veľký rozdiel medzi starým a týmto.